--

Książki autora Piotra Plebaniaka

Aktualnie są dostępne 2 książki

Dostępne wersja papierowa i e-book

36 forteli

Jeśli znasz i cenisz traktat Sztuka wojny, napisany przez Zun Zi (Sun Tzu), tą książką będziesz zachwycony.

Motto: Broń to tylko przygodne narzędzie, które ma zmusić przeciwnika do zmiany zamiarów. Jedynym polem bitwy jest umysł. Wszystko inne to nieistotny szum. Lois McMaster Bujold, Gra


Książka to zbiór anegdot i relacji historycznych opisujących podstępy i fortele. Ale służy nie tylko rozrywce - anegdoty to ilustracje pokazujące, jak nasza kultura ogranicza możliwości działania. Jest to punktem wyjścia do zestawienia tego, jak Chińczycy i ludzie Zachodu rozumieją konflikt i jak postępują w sytuacjach konfliktowych.


Dostępne wersja papierowa i e-book

Starożytna mądrość chińska

81 pięknych myśli, które pozwolą ci zrozumieć zakamarki chińskiej kultury. Niesiona w nich ponadczasowa mądrość, a przy tym zrozumieć lepiej siebie.

Motto: 飲水思源
Pijąc wodę pamiętaj o źródle


To opatrzony wstępem Jerzego Bralczyka zbiór najpiękniejszych, a jednocześnie niosących największą mądrość sentencji, które ukształtowały Kraj Środka oraz sposób myślenia jego mieszkańców - ich dusze, ich aspiracje, ścieżki, którymi przemykają przez codzienność.

W przygotowaniu

Siły psychohistorii

W przygotowaniu

Siły psychohistorii

Podręcznik rozpoznawania wzorców wydarzeń i zjawisk, które służą do przewidywania przyszłości. Inaczej, to podręcznik zmiany chaosu informacyjnego w tzw. actable knowledge.

Motto: Historia nigdy się nie powtarza, ale dopisuje rymy. 一John Robert Colombo


Niemal dwieście anegdot, relacji historycznych i innych przykładów pokazuje, że religie, systemy wróżb i metoda naukowa mają w swej istocie jeden i ten sam cel: aby odpowiedzieć na kluczowe pytanie: jak przewidzieć i kontrolować przyszłość.


W przygotowaniu. Planowana data wydania: Listopad 2019


----------------------